API 5L X70 PSL1 PSL2 LSAW SSAW zváraná oceľová rúrka

API 5L X70 PSL1 PSL2 LSAW SSAW zváraná oceľová rúrka

Potrubná oceľ API 5L X70 je celosvetovo najpoužívanejšou triedou v projektoch prepravy ropy a plynu na dlhé-vzduchové, vysokotlakové-prepravy
Zaslať požiadavku

Popis produktov

API 5L X70 (označované tiežL485) je prvotriedny-potrubný typ vysokej pevnosti vyrobený v súlade s American Petroleum InstituteŠpecifikácia API 5L– globálny štandard pre potrubné dopravné systémy pre ropu, plyn a vodu. Označenie "X70" označuje minimálnu medzu klzu70 000 psi (483 MPa).

Oceľové potrubie API 5L X70 je dostupné v:

Dve úrovne špecifikácie produktu:PSL1 (štandardný) a PSL2 (vylepšený)

Dva spôsoby zvárania:LSAW (zvárané pozdĺžnym ponorným oblúkom) a SSAW (zvárané špirálovým ponorným oblúkom)

Bezšvové (SMLS) a ERW možnostitiež k dispozícii

Súčasné oceľové rúry X70 sú riadené mikro-legované uhlíkové-mangánové ocele s mikro-zliatinovými prvkami (Nb, V, Ti) s celkovým obsahom najviac 0,15 %. Mikroštruktúra pozostáva z ihličkovitého feritu a bainitu, čo poskytuje vynikajúci zvárací výkon.

Oceľové potrubie X70je najpoužívanejšou triedou vprojekty prepravy ropy a zemného plynu na veľké{0}}diaľky,-za vysokého tlakuna celom svete. Vyznačuje sa stabilným chemickým zložením, prísnou rozmerovou toleranciou a spoľahlivou antikoróznou{1}}odolnosťou a odolnosťou voči prasklinám, vďaka čomu sa prispôsobuje zložitým geologickým a drsným podmienkam prostredia.

LSAW vs SSAW – porovnanie:

LSAW a SSAW sú dva hlavné typy-oceľových rúr s veľkým priemerom zváraných pod tavivom (SAW). Obidva používajú proces SAW, ktorý vytvára hlboké-prenikanie,-kvalitné zvary pod vrstvou zrnitého taviva.

Parameter LSAW (Longitudinal SAW) SSAW (Špirálová píla)
Orientácia zvaru Priamy pozdĺžny šev (rovnobežný s osou potrubia) Skrutkovitý (špirálový) šev pod uhlom
Surovina Diskrétne oceľové dosky Nepretržitý oceľový zvitok/pás
Spôsob tvarovania UOE, JCOE, alebo ohýbanie lisom Špirálové tvarovanie z cievky
Rozsah veľkostí (OD) 406 – 1 524 mm (16" – 60"+) 219 – 3,500+ mm (8" – 120"+)
Hrúbka steny Až 40 mm+ Typicky do ~25 mm
Maximálny stupeň API 5L X80 API 5L X70
Dĺžka zvaru na meter ~1 m 1,1 – 3+ m (závisí od uhla skrutkovice)
Tlaková vhodnosť Vysoká (rovný šev, hrubšie steny) Mierne
Zvyškový stres Vyššie (ohýbanie + zváranie) Dolné (postupné tvarovanie)
Oválnosť Vynikajúce (mechanické rozšírenie) Dobre
náklady Vyššia (30 – 50 % prémia oproti SSAW) Najnižšie spomedzi typov SAW
Rýchlosť výroby Stredné (diskrétne taniere) Rýchla (kontinuálna cievka)

Kedy použiť jednotlivé typy:

Vyberte LSAW pre:

Vysokotlakové{0}}potrubia (API 5L X60 až X80, PSL2)

Hrubé{0}}steny (nad 20 mm)

Pobrežné a podmorské potrubia za DNV-ST-F101

Projekty vyžadujúce prísnu kontrolu oválnosti (rozšírené potrubie UOE)

Kyslé potrubia (NACE MR0175/ISO 15156)

Vyberte SSAW pre:

Nízko{0}}až{1}}stredotlakové potrubia (voda, kal, nízkotlakový{2}}plyn)

Aplikácie s-veľkým priemerom (NPS 48 a vyššie)

Pilótové a konštrukčné aplikácie

Projekty, kde je prioritou optimalizácia nákladov

Dočasné alebo krátke trasy-služby-

Rebríček nákladov(od najnižšej po najvyššiu pre ekvivalentný priemer):SSAW < LSAW/DSAW < Bezšvové

 shareecd29bc68e475e14146f6bd6c8377bf5edit38811

shareb6fc2d85fbedda7d4fbde33f8d79111eedit38811

Technické špecifikácie

1 Chemické zloženie

Prvok X70 PSL1 (max %) X70 PSL2 (max %)
uhlík (C) 0.28 0.18
kremík (Si) 0.45 0.45
mangán (Mn) 1.4 1.8
fosfor (P) 0.03 0.025
síra (S) 0.03 0.015
niób (Nb) - 0.06
Vanád (V) - 0.07
titán (Ti) - 0.04
Nb+V+Ti (celkom) 0.15 -
Uhlíkový ekvivalent (CE) - Menšie alebo rovné 0,43 %

2 Mechanické vlastnosti

Nehnuteľnosť X70 PSL1 X70 PSL2
Medza klzu (min) Väčšie alebo rovné 485 MPa (70 300 psi) Väčšie alebo rovné 485 MPa (70 300 psi)
Medza klzu (max.) Neuvedené Menšie alebo rovné 635 MPa
Pevnosť v ťahu (min) Väčšie alebo rovné 570 MPa (82 700 psi) Väčšie alebo rovné 570 MPa
Pevnosť v ťahu (max.) Neuvedené Menšie alebo rovné 760 MPa
Pomer výťažnosti-k{1}}ťahu Neuvedené Menšie alebo rovné 0,93-39
Predĺženie Podľa receptúry API 5L Podľa receptúry API 5L
Charpyho dopad Nevyžaduje sa- Povinné (základ 0 stupňov)

3-rozmerné špecifikácie

Parameter LSAW SSAW
Vonkajší priemer (OD) 406 – 1 626 mm (16" – 64") 219 – 4 064 mm (8" – 160")
Hrúbka steny (WT) 6 – 60 mm 3,2 – 40 mm (bežné: 5 – 32 mm)
Dĺžka 3 – 17 m 3 – 18 m (dostupných až 50 m
Rozsah rozvrhu SCH 20 – SCH 160, STD, XS, XXS SCH 20 – SCH 160

4 Výroba a kontrola kvality

Etapa Proces Kontrola kvality
Doska/cievka TMCP (proces{0}}termomechanického riadenia) Ultrazvukové testovanie (UT)
Formovanie UOE alebo JCOE (LSAW) / špirálové tvarovanie (SSAW) Rozmerová kontrola
Zváranie Vnútorná a vonkajšia obojstranná{0}}píla 100% UT/RT zvarového švu
Rozšírenie Mechanické rozťahovanie (1,0 – 1,5 %) Zlepšené zaoblenie a úľava od stresu
Testovanie Hydrostatické, NDT, mechanické skúšky Plná zhoda s API 5L

 

  • Executive Standard: API 5L (najnovšia verzia), ISO 3183
  • Testovacie položky: Hydrostatická skúška, skúška ťahom, skúška nárazom, skúška DWTT (PSL2), analýza chemických komponentov, nedeštruktívna kontrola zvarov (UT/RT/MT)
  • Povrchová úprava: Holá rúrka, čierne lakovanie, antikorózny{0} náter (3PE/2PE/FBE), galvanizácia (prispôsobiteľné)
  • Ukončiť spracovanie: Hladký koniec, skosený koniec, koniec so závitom, s plastovým krytom potrubia
  • Certifikácia: Certifikácia systému kvality ISO9001, certifikácia monogramu API

 

Aplikačné polia

1. Prenos ropy a plynu

Rúry API 5L X70 PSL1/PSL2 LSAW/SSAW sú základnými materiálmi pre diaľkové ropovody, ropovody, zemný plyn a metán na pevnine a na mori. Rúry PSL2 LSAW sú uprednostňované pre národné hlavné-projekty vysokotlakových plynovodov, zatiaľ čo rúry PSL1 SSAW sa vo veľkej miere používajú pre potrubné siete.

2. Petrochemický priemysel

Používa sa pre stredne veľké prepravné potrubia v rafinériách, chemických závodoch a skladovacích staniciach plynu, prispôsobuje sa bežným a mierne korozívnym pracovným podmienkam prepravy médií.

3. Mestské a vodné inžinierstvo

Používa sa pre mestské rozvodné siete zemného plynu, veľké{0}}vodovodné a kanalizačné potrubia, projekty priečnych-riečnych a krížových{2}}komunikácií so stabilnou odolnosťou voči tlaku a dlhou životnosťou.

4. Nízka-teplota a špeciálne inžinierstvo

Rúry PSL2-triedy X70 sú vhodné pre alpskú oblasť, nízko{3}}náhorné plošiny a projekty nízkoteplotných potrubí na mori-, pričom sa spoliehajú na vynikajúcu húževnatosť pri nízkych teplotách a odolnosť voči prasklinám.

share1a336b6f687314427b644262abee8028edit38801

FAQ

Q1: Čo znamená „X70“ v API 5L X70?
Odpoveď: „X“ označuje, že ide o vysoko{0}}pevnosť a číslo „70“ predstavuje minimálnu medzu klzu v ksi (kiloundy na štvorcový palec) – tj 70 000 psi (približne 485 MPa)-1-6. V označení ISO sa označuje aj ako L485.

Otázka 2: Aký je rozdiel medzi PSL1 a PSL2?
Odpoveď: PSL2 má prísnejšie požiadavky ako PSL1 v:

Prísnejšie limity chemického zloženia (nižší uhlík, fosfor, síra)

Povinné Charpyho nárazové testovanie (nevyžaduje sa pre PSL1)

Maximálne medze klzu a pevnosti v ťahu (PSL1 špecifikuje iba minimá)

Komplexné ne{0}}deštruktívne testovanie (NDT)

Úplná sledovateľnosť a povinná certifikácia

Q3: Aký je rozdiel medzi potrubím LSAW a SSAW?
Odpoveď: Základným rozdielom je orientácia zvarového švu:

LSAW má rovný pozdĺžny šev rovnobežný s osou potrubia

SSAW má špirálový (špirálový) šev, ktorý obopína potrubie pod uhlom

LSAW ponúka vyššiu tlakovú kapacitu a hrubšie steny, zatiaľ čo SSAW je ekonomickejší a môže dosiahnuť väčšie priemery.

Otázka 4: Ktorý stupeň je lepší – PSL1 alebo PSL2?
Odpoveď: Závisí to od aplikácie:

PSL1 je vhodný pre všeobecné,-rizikové aplikácie

PSL2 sa vyžaduje pre vysoko-tlakové, kyslé, pobrežné, nízko{2}}teplotné alebo seizmické aplikácie-

Otázka 5: Aké testovanie sa vyžaduje pre potrubia API 5L X70?
Odpoveď: Testovanie zahŕňa:

Hydrostatická skúška (100 % potrubí)

Ne{0}}deštruktívne testovanie – UT/RT na zvaroch (povinné pre PSL2)

Charpy V-test nárazu vrubom (povinný pre PSL2)

Test sploštenia

Ohybový test

Chemická a ťahová analýza

Q6: Aké hrúbky steny a rozsahy priemerov sú k dispozícii?
A:

LSAW: OD 406 – 1 626 mm (16" – 64"), WT 6 – 60 mm

RZ: OD 219 – 4 064 mm (8" – 160"), WT 3,2 – 40 mm

Vlastné rozmery sú k dispozícii na požiadanie.

Q7: Aké nátery sú k dispozícii?
Odpoveď: Bežné nátery zahŕňajú:

Čierna maľba / Olejom lakované

Fusion Bonded Epoxid (FBE)

3-vrstvový polyetylén (3PE)

Žiarovo pozinkované

Q8: Je API 5L X70 vhodný pre kyslé služby?
A: Áno. Typy PSL2 je možné dodať s označením kyslej služby (X70MS/QS) s testovaním HIC/SSC podľa NACE MR0175/ISO 15156.

Q9: Aký je maximálny možný stupeň pre LSAW vs SSAW?
Odpoveď: LSAW je možné vyrobiť až do API 5L X80+, zatiaľ čo SSAW je zvyčajne obmedzené na API 5L X70.

Otázka 10: Ako sa porovnávajú náklady medzi LSAW a SSAW?
Odpoveď: SSAW je najhospodárnejší typ potrubia SAW. Poradie nákladov (od najnižšej po najvyššiu): SSAW < LSAW/DSAW < Bezšvové. Rozdiely v nákladoch na materiál medzi LSAW a SSAW môžu dosiahnuť 15 – 30 % pri veľkých projektoch potrubí.

kontaktujte USA

Ako s nami spolupracovať?

Naša adresa

Rm 1406,14th/F č. 208, Hongqi Road, Nankai Dist, Tianjin City, Čína

Telefónne číslo (WhatsApp/Wechat)

+8616622033809

E-e-mail

alisa@tjshenzhoutong.com

Screenshot20260828105800comwhatsappContactQr

 

 

 

 

Populárne Tagy: api 5l x70 psl1 psl2 lsaw pílou zvárané oceľové rúry, Čína api 5l x70 psl1 psl2 lsaw pílou zvárané oceľové rúry výrobcovia, dodávatelia, továreň