ASME SA192 Bezšvíkové oceľové potrubie pre výmenník tepla

ASME SA192 Bezšvíkové oceľové potrubie pre výmenník tepla

ASME SA192 (ekvivalent ASTM A192/A192M) je štandardná špecifikácia pre bezšvíkové rúrky kotlov a prehrievačov z uhlíkovej ocele určené pre vysoko-tlakové a{4}}teplotné prevádzkové podmienky. Bezšvíkové rúry SA192, vyrobené z nízkouhlíkovej ocele, majú stabilnú metalurgickú štruktúru, vynikajúci mechanický výkon pri vysokých-teplotách, spoľahlivú odolnosť voči tlaku a ťažnosť
Zaslať požiadavku
Camera1040g34o31rcu9h8h703g5q63s7nmarhsirv31ro

 

Bezšvíková oceľová rúra SA192(označované aj akoASTM A192aleboASME SA192) je bezšvová kotlová rúrka z uhlíkovej ocele špeciálne navrhnutá prevysokotlaková{0} služba. Vyrába sa podľa normy ASTM A192/A192M (ekvivalent ASME SA192/SA192M), ktorá pokrývaminimálna-hrúbka{1}}stenybezšvíkové rúry kotlov a prehrievačov z uhlíkovej ocele pre vysokotlakové-aplikácie.

Ako ASME Boiler Code verzia ASTM A192, SA192 je zákonom požadovaný materiál pre bezšvíkové kotlové rúry z uhlíkovej ocele v ASME sekcii I lisovaných kotlov-. Materiál sa vyznačuje vysokou ťažnosťou a nízkouhlíkovým zložením ocele, vďaka čomu je ideálny pre aplikácie vyžadujúce vynikajúce ohýbanie za studena a rozťažnosť

Informácie o objednávke:

Pri objednávaní bezšvíkových oceľových rúr SA192 uveďte:

Položka Popis
Štandardné ASTM A192/A192M alebo ASME SA192/SA192M
stupňa SA192 / A192
Rozmery OD x WT x Dĺžka (napr. 38 x 4 x 6000 mm)
Výrobný proces Hotové-alebo Studené-dokončené
Stav tepelného spracovania Podľa potreby
Koniec Dokončiť Obyčajný alebo skosený koniec, s plastovými uzávermi
Povrchová úprava Čierna maľba, lak, olej-máč atď.
Balenie Balík, prepravka alebo podľa špecifikácie
Dodatočné testy Ak sú nad rámec štandardných požiadaviek

 

Popis produktov

1. Rozsah štandardných špecifikácií:

Parameter Jednotky palca Metrické jednotky
Vonkajší priemer (OD) 1/2″ – 20″ 12,7 – 508 mm
Hrúbka steny (WT) 0.085″ – 1.000″ 2,2 – 25,4 mm
Dĺžka Prispôsobiteľné Až 27 000 mm (27 m)
Tolerancia vonkajšieho priemeru ±0,4 mm - ±0,79 mm
Hrúbka steny
Tolerancia
‌±‌ 10%

2. Výrobný proces:

Oceľové bezšvíkové rúry SA192 sa vyrábajú pomocoubezproblémový procesa môžu byť vyrobené ako buďhotový-alebostudené{0}}dokončené.

Moderný výrobný tok zvyčajne nasleduje:
Kontinuálne odlievanie okrúhlych predvalkov → Prepichovanie valcovaním za tepla → Ťahanie za studena / Valcovanie za studena → Tepelné spracovanie

Hot{0}}Hotové rúry:Vyrába sa valcovaním za tepla alebo procesom vytláčania za tepla.

Rúry hotové za studena:Vyrába sa ťahaním za studena alebo procesom valcovania za studena po valcovaní za tepla

3. Tepelné spracovanie:

Typ rúrky Požiadavka na tepelné spracovanie
Hot{0}}Hotové rúry Nevyžaduje sa
Studené-dokončené rúry Vyžaduje sa – musí byť tepelne spracované po záverečnej studenej-dokončovacej úprave pri teplote 1200 stupňov F [650 stupňov ] alebo vyššej

Tepelné spracovanie zvyčajne zahŕňa úplné žíhanie alebo normalizáciu a popúšťanie, aby sa zabezpečila ťažnosť a húževnatosť.

  • Žíhanie:Zahrievanie na 1650 - 1750 stupňov F (900 - 955 stupňov), udržiavanie na teplote, potom pomalé chladenie v peci.
  • Normalizácia + temperovanie:Zahrievanie na 1700 – 1750 stupňov F (925 – 955 stupňov), chladenie vzduchom-, potom temperovanie na 1100 – 1300 stupňov F (595 – 705 stupňov), aby sa uvoľnili zvyškové napätia.

4. Kontrola a testovanie:

Typ testu Popis
Analýza chemického zloženia Overenie obsahu C, Mn, Si, P, S
Test sploštenia Vzorky odobraté z každého konca; rúrka nesmie vykazovať trhliny, keď je sploštená na špecifikovanú vzdialenosť
Test vzplanutia pomer vzplanutia väčší alebo rovný 15 %; nie sú povolené žiadne trhliny
Skúška tvrdosti Meranie tvrdosti podľa Brinella alebo Rockwella
Hydrostatický test Každá trubica musí odolať špecifikovanému tlaku vody (väčšiemu alebo rovnému 70 bar / 1 000 psi počas 5 sekúnd) bez úniku
Nedeštruktívny test Testovanie vírivými prúdmi alebo ultrazvukom ako alternatíva k hydrostatickým
Kontrola povrchu a rozmerov Vizuálne a rozmerové overenie
Test mechanických vlastností Pevnosť v ťahu, medza klzu, predĺženie

5. Povrchová úprava a balenie:

  • Povrchová úprava:Olej-namáčanie, lakovanie, pasivácia, fosfátovanie, tryskanie, čierne lakovanie
  • Koncová ochrana:Plastové uzávery na oboch koncoch
  • Balenie:Holé balenie / balenie do balíkov / balenie do debničiek / drevená ochrana na oboch stranách, vhodne chránená na{0}}dodanie po mori
  • Značenie:Každá prepravka označuje číslo objednávky, číslo tepla, rozmery, hmotnosť a počet zväzkov

Camera1040g34o323him5cs70105ng720tg8pogooki3k0

Camera1040g3k832482md32gm005qjftrs4ue00ne8fif8

Technické parametre

1. Chemické zloženie (hmot. %)

 

Prvok Požiadavka (hmot. %)
uhlík (C) 0.06 – 0.18
mangán (Mn) 0.27 – 0.63
kremík (Si) Menšie alebo rovné 0,25
fosfor (P) Menšie alebo rovné 0,035
síra (S) Menšie alebo rovné 0,035

2 .Mechanické vlastnosti

Nehnuteľnosť Požiadavka
Pevnosť v ťahu Väčšie alebo rovné 325 MPa (Väčšie alebo rovné 47 000 psi)
Medza klzu Väčšie alebo rovné 180 MPa (Väčšie alebo rovné 26 000 psi)
Predĺženie Väčšie alebo rovné 35 % (pozdĺžne)
Tvrdosť (Brinell) Menšie alebo rovné 137 HB (pre WT Väčšie alebo rovné 5,1 mm)
Tvrdosť (Rockwell B) Menšie alebo rovné 77 HRB (pre WT < 5,1 mm)

3. Servisné podmienky

Parameter Rozsah
Maximálny pracovný tlak Menej ako alebo rovné 9,8 MPa
Pracovná teplota 450 stupňov - 650 stupňov
Maximálna teplota kovu ~425 stupňov (800 stupňov F) pre nepretržitú prevádzku

Aplikácie

Bezšvíkové oceľové rúry SA192 sa široko používajú vo vysoko-tlakových a{2}}teplotných prostrediach v rôznych odvetviach:

expresná výroba energie:

  • Prehrievače– trubice, ktoré zvyšujú teplotu pary nad bod nasýtenia
  • Ohrievače– rúrky, ktoré ohrievajú paru medzi stupňami turbíny
  • Rúry na vodné steny– rúry steny pece v kotloch
  • Ekonomizéry– rúrky na rekuperáciu tepla, ktoré predhrievajú napájaciu vodu

expresné petrochemické a chemické spracovanie:

  • Vysoko{0}}teplotné a vysokotlakové-výmenníky tepla
  • Rúry reaktora
  • Zariadenie na hnojenie
  • Jednotka na krakovanie ropy

expresné všeobecné priemyselné aplikácie

  • Vysokotlakové-plynové fľaše
  • Hydraulické podpery a potrubné armatúry
  • Komponenty dieselového motora
  • Návleky na nápravu automobilu

FAQ

Q1: Aký je rozdiel medzi ASTM A192 a ASME SA192?

A:ASTM A192 a ASME SA192 sú v podstaterovnaká špecifikácia. ASTM A192 je štandard vydaný organizáciou ASTM International, zatiaľ čo ASME SA192 je verzia ASME pre kotly a tlakové nádoby. SA192 je zákonom požadované označenie materiálu pre bezšvíkové kotlové rúry z uhlíkovej ocele v lisovaných kotloch ASME sekcie I. Oba majú rovnaké požiadavky na chemické zloženie a mechanické vlastnosti.

Q2: Aká je maximálna prevádzková teplota pre elektrónky SA192?

A:Odporúčaná maximálna teplota kovu pre nepretržitú prevádzku je približne425 stupňov (800 stupňov F). Rúry však možno použiť v kotlových systémoch s pracovnými teplotami medzi450 stupňov - 650 stupňov.

Q3: Vyžadujú skúmavky SA192 tepelné spracovanie?

A:Závisí to od spôsobu výroby:

Rúrky dokončené za horúca-:Donievyžadujú tepelné spracovanie

Rúrky dokončené za studena-: musíbyť tepelne spracovaný po konečnom studenom-dokončení pri650 stupňov alebo viac

Q4: Aké testy sa vykonávajú na bezšvíkových rúrach SA192?

A:Nasledujúce mechanické skúšky sú povinné podľa normy:skúška sploštenia, skúška šírenia, skúška tvrdosti a hydrostatická skúška. Dodatočné testy môžu zahŕňať analýzu chemického zloženia, testovanie ťahom, nedeštruktívne testovanie a kontrolu povrchu/rozmerov.

Q5: Aký je typický dodací stav?

A:Bežné podmienky dodania zahŕňajú ťahanie za studena (BK), žíhanie, žíhanie na-odľahčenie (BKS), normalizované, lesklé žíhanie (NBK), normalizované + temperované a rozpúšťacie žíhanie. Výber závisí od konkrétnych požiadaviek aplikácie.

Q6: Môžu byť rúrky SA192 dodávané vo vlastných veľkostiach?

A:áno. Zatiaľ čo štandardné bežne dodávané veľkosti sú 1/2″ až 7″ OD a 0,085″ až 1 000″ WT, hadice smožno doobjednať aj iné rozmeryza predpokladu, že takéto rúry spĺňajú všetky ostatné požiadavky špecifikácie.

Q7: Aký je rozdiel medzi SA192 a SA179?

A:SA192 je špeciálne navrhnutý preservis vysokotlakových{0} kotlov a prehrievačov, pričom SA179 je určený prerúrky výmenníka tepla a kondenzátora. SA192 má vyššie požiadavky na pevnosť (väčšia alebo rovná 325 MPa v ťahu vs. väčšia alebo rovná 325 MPa aj pre SA179, ale s rôznymi aplikačnými zameraniami) a je špecifikovaná, keď sú vynikajúce vlastnosti ohýbania za studena a rozťažnosti prvoradé pre malé -priemery,{7}} tlakové rúry.

Q8: Aké možnosti balenia sú k dispozícii na export?

A:Štandardné exportné balenie zahŕňa balíkové balenie s oceľovými páskami, balenie do prepravky alebo drevenú ochranu na oboch koncoch rúr. Možnosti povrchovej ochrany zahŕňajú olej-máčanie, lak, čierne lakovanie, pasiváciu a fosfátovanie. Každý balík/prepravka je zreteľne označená číslom objednávky, číslom tepla, rozmermi a hmotnosťou

Ako s nami spolupracovať?

Naša adresa

Rm1406,14th/F č. 208, Hongqi Road, Nankai Dist, Tianjin City, Čína

Telefónne číslo ( WhatsApp / Wechat)

+8616622033809

E-e-mail

alisa@tjshenzhoutong.com

modular-1

 

 

 

Populárne Tagy: asme sa192 bezšvíková oceľová rúra pre výmenník tepla, Čína asme sa192 bezšvová oceľová rúra pre výrobcov výmenníkov tepla, dodávateľov, továreň