ASTM A192, ASME SA192 vysoko-tlakové bezšvíkové rúry pre kotly a prehrievače sa vyrábajú bezproblémovým procesom a musia byť dokončené buď za tepla-alebo za studena-.
Výrobný proces:
★ Výroba kotlových rúr ASTM A192: Bezšvíkový proces, hotový za tepla-alebo za studena-.
★Tepelné spracovanie:Rúrky dokončené za tepla-netreba tepelne upravovať. Rúry dokončené za studena- sa po záverečnej úprave za studena-spracujú pri teplote 1200 stupňov F [650 stupňov ] alebo vyššej.
Rozmery:
★Vonkajší priemer: 1/2 až 7 palcov (12,7 mm až 177,8 mm).
★ Hrúbka steny: 0,085 palcov až 1 000 palcov. (2,2 mm až 25,4 mm).
★ Dĺžka: 5,8 m, 6 m, 12 m alebo prispôsobená.
Chemické zloženie (hmot. %):
★Uhlík (C): 0.06% – 0.18%.
★Mangán (Mn): 0.27% – 0.63%.
★Kremík (Si): menší alebo rovný 0.25%.
★Phosphorus (P): menej alebo rovný 0.035%.
★Síra (S): menšia alebo rovná 0.035%.
Popis produktov
★ Pevnosť v ťahu: väčšia alebo rovná 325 MPa.
★Výťažnosť: väčšia alebo rovná 180 MPa.
★Predĺženie: Väčšie alebo rovné 35% (pre rúry ťahané za studena{{0}).
★Tvrdosť: menšia alebo rovná 137 HB (Brinell) alebo Menšie alebo rovné 77 HRB(Rockwell B).
ASTM A192 Tolerancia vonkajšieho priemeru kotlových rúr
| Vonkajší priemer, vnútorný. [mm] | Povolené odchýlky, v [mm] | |
| Koniec | Pod | |
| Hot{0}}Hotovo hotové bezšvíkové rúry | ||
| 4 [101,6] a nižšie | 1 ⁄ 64 [0.4] | 1 ⁄ 32 [0.8] |
| Viac ako 4 až 7 1 ⁄ 2 [101,6 až 190,5], vrátane | 1 ⁄ 64 [0.4] | 3 ⁄ 64 [1.2] |
| Viac ako 7 1 ⁄ 2 až 9 [190,5 až 228,6], vrátane | 1 ⁄ 64 [0.4] | 1 ⁄ 16 [1.6] |
| Studené-bezšvíkové rúry | ||
| Menej ako 1 [25,4] | 0.004 [0.1] | 0.004 [0.1] |
| 1 až 1 1 ⁄ 2 [25,4 až 38,1], vrátane | 0.006 [0.15] | 0.006 [0.15] |
| Viac ako 1 1 ⁄ 2 až 2 [38,1 až 50,8], okrem | 0.008 [0.2] | 0.008 [0.2] |
| 2 až 2 1 ⁄ 2 [50,8 až 63,5], okrem | 0.010 [0.25] | 0.010 [0.25] |
| 2 1 ⁄ 2 až 3 [63,5 až 76,2], okrem | 0.012 [0.3] | 0.012 [0.3] |
| 3 až 4 [76,2 až 101,6], vrátane | 0.015 [0.38] | 0.015 [0.38] |
| Viac ako 4 až 7 1 ⁄ 2 [101,6 až 190,5], vrátane | 0.015 [0.38] | 0.025 [0.64] |
| Viac ako 7 1 ⁄ 2 až 9 [190,5 až 228,6], vrátane | 0.015 [0.38] | 0.045 [1.14] |
ASTM A192 Rúry kotla Tolerancie hrúbky steny
| Hrúbka steny, % | ||||||||
| Vonkajší priemer, | 0,095[2,4] a menej | Viac ako 0,095 až 0,150 | Viac ako 0,150 až 0,180 | Viac ako 0,180, [4,6] | ||||
| palcov [mm] | [2.4 až 3.8], vrátane | [3.8 až 4.6], vrátane | ||||||
| Koniec | Pod | Koniec | Pod | Koniec | Pod | Koniec | Pod | |
| Bezšvové, horúce-dokončené rúry | ||||||||
| 4 [101,6] a nižšie | 40 | 0 | 35 | 0 | 33 | 0 | 28 | 0 |
| Over4[101,6] | .... | .... | 35 | 0 | 33 | 0 | 28 | 0 |
| Bezšvíkové, studené-dokončené rúry | ||||||||
| Koniec | Pod | |||||||
| 1 1 ⁄ 2 [38.1] a menej | 20 | 0 | ||||||
| Viac ako 1 1 ⁄ 2 [38,1] | 22 | 0 | ||||||
Tolerancia dĺžky rezu kotlových rúr ASTM A192
| Spôsob Výroba |
Vonku Priemer |
Dĺžka rezu, v. [mm] | |
| palcov [mm] | Koniec | Pod | |
| Bezproblémové, horúce{0}}dokončené | Všetky veľkosti | 3 ⁄ 16 [5] | 0 [0] |
| Bezproblémové, za studena-dokončené | Menej ako 2 [50,8] | 1 ⁄ 8 [3] | 0 [0] |
| 2 [50,8] a viac | 3 ⁄ 16 [5] | 0 [0] | |
| 2 [50,8] a viac | 3 ⁄ 16 [5] | 0 [0] | |
Rúry kotla ASTM A192Hydrostatické skúšobné tlaky
| Hydrostatické skúšobné tlaky | |
| Vonkajší priemer rúry, in. [mm] | Hydrostatický skúšobný tlak, psi [MPa] |
| Menej ako 1 [25,4] | 1000 [7] |
| 1 až 11⁄2 [25,4 až 38,1], okrem | 1500 [10] |
| 11⁄2 až 2 [38,1 až 50,8], okrem | 2000 [14] |
| 2 až 3 [50,8 až 76,2], okrem | 2500 [17] |
Mechanické skúšky
★Test sploštenia-Vykoná sa jeden test sploštenia na vzorkách z každého konca dvoch skúmaviek vybraných z každej šarže.
★Skúška rozhorenia-Na vzorkách z každého konca dvoch skúmaviek vybraných z každej šarže sa vykoná jeden test rozliatia.
★Skúška tvrdosti{0}}Skúšky tvrdosti podľa Brinella alebo Rockwella sa vykonajú na vzorkách z dvoch skúmaviek z každej šarže.
★Hydrostatický test-Každá trubica sa podrobí skúške hydrostatickým tlakom.
Fotografie produktov




Balenie a doprava


Popis produktov
sme tu pre vás
Populárne Tagy: astm a192 kotlové rúry, Čína výrobcovia astm a192 kotlové rúry, dodávatelia, továreň


